اخبار و اطلاعیه ها
اخبار و اطلاعیه ها

۵۰۰ پژوهش سرای دانش آموزی در کشور فعال است

۵۰۰ پژوهش سرای دانش آموزی در کشور فعال است


معاون وزیر:
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از فعالیت 500پژوهش سرای دانش آموزی در کشور خبر داد و اعلام کرد: در نظر داریم این تعداد را به 720 پژوهش سرا در سالهای آینده برسانیم.

"علی زرافشان " روز جمعه در حاشیه بازدید از مسابقات ملی و نوآوری ابتکارات در استان یزد به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به آغاز فعالیت پژوهش سراهای دانش آموزی از سال 81 در دوسال گذشته 200 پژوهش سرا در کشور ایجاد شده است.
وی اظهار کرد : بین سال های 81 تا 93 فقط 300 پژوهش سراراه اندازی شده بود که طی دو سال اخیر تاسیس این پژوهش سرا ها رشد خوبی داشته است.
به گفته این مسئول ایجاد پژوهش سراهای دانش آموزی به تعداد هر منطقه آموزش و پرورش در سطح کشور از سیاستهای این وزارتخانه است.
"زرافشان" با بیان اینکه برای توسعه کمی و کیفی؛ پژوهش سراها مجهز به آزمایشگاه نانو شده اند، خاطرنشان کرد: هم اکنون 50 پژوهش سرا در کشور به آزمایشگاه نانو مجهز شده اند.
وی تعداد کل دانش آموزان مشغول به تحصیل در کشور را 13 میلیون و چهارصد هزار نفر اعلام کرد و یاد آور شد: از این تعداد 3 میلیون و 57 هزار نفر در دوره متوسطه اول و بیش از 2 میلیون و 20 هزار دانش آموز در دوره متوسطه دوم ادامه تحصیل می دهند.
معاون وزیر آموزش و پرورش از مسابقات ملی و نوآوری ابتکارات در استان یزد بازدید کرد ، این مسابقات از دیروز با حضور 22 استان کشور و 800 دانش آموز در استان یزد آغاز شده است و امروز بکار خود پایان می دهد.


خدمات الکترونیک
خدمات الکترونیک

اعلانات
اعلانات