نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش شهرستان اردکان به مناسبت سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش شهرستان اردکان به مناسبت سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی


به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش اردکان:

 

اولین و نخستین ندای حضرت حق بر محمد مصطفی (ص)اقرا بود. اقرا باسم ربک الذی خلق و بدینوسیله خواندن اولین کلمه شد در فلسفه اسلام چرا که باید اصل کار انبیاء الهی ورحمانی و امت اسلامی باشد

به یمن فرمان امام خمینی (ره) پایه و اساس نهضتی گذارده شد که بی سوادی را هدف گرفت .هر انسان اعم از کودک، نوجوان و بزرگسال باید از فرصت های آموزشی برخوردار باشد . در جوامع گوناگون سواد آموختن به عنوان حق اساسی و لازمه پیشرفت انسان شناخته شده است .شایسته است که برای ریشه کن کردن بیسوادی ،هدف ورسالت والای نهضت سواد آموزی را بیشتر مورد توجه قرار داد،تا شاهد شکوفایی هر چه بیشتر این سرزمین باشیم .

امروز ایده ال های رشد وتوسعه بیان گر این واقعیت است که باید بسیار فراتر از مهارت خواندن ونوشتن گام برداشت . آمار کسانی که موفق به دریافت مدرک سواد آموزی شده اند کافی نیست ،آنچه کارساز است کسانی هستند که دریچه سواد را به زندگی خود می گشایند و در پرتو نور آن ،وضعیت موجود را بهبود می بخشند . در غیر این صورت رسیدن به مرزهای توسعه یافتگی در حد شعار باقی خواهد ماند . به امید فردایی روشن و امید بخش .

اینجانب ضمن  گرامیداشت هفتم دی سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی به فرمان معمار بزرگ انقلاب این روز خجسته و میمون را به همه آموزش دهندگان و سواد آموزان و کلیه دست اندارکاران نهضت سواد آموزی تبریک عرض نموده و از تلاش های  دلسوزانه و متعهدانه آنها نهایت امتنان را دارم و از ایزد منان سعادت، سلامتی و توفیق روز افزون تمامی خدمتگزاران صدیق نظام مقدس تعلیم و تربیت را خواستارم .

مدیرآموزش وپرورش شهرستان اردکان

محمد اشرفیان