نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هشدار به فرهنگیان یزد

هشدار به فرهنگیان یزد


روابط عمومی آموزش و پرروش استان یزد با اشاره به اینکه  طی چند روز گذشته افرادی ناشناس با عناوین جعلی همچون مسئول شرکت تعاونی فرهنگیان ، کارشناس اداره رفاه آموزش و پرورش و ...با برقراری تماس ، یا ارسال پیام به فرهنگیان از آنان کلاهبرداری کرده اند از فرهنگیان  خواست مراقب کلاهبرداران تلفنی و پیامکی باشند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد محمد رضا قانع با اعلام این خبر گفت : این افراد به بهانه برنده شدن مخاطب در قرعه کشی و یا برخورداری از کمک رفاهی آموزش و پرورش با تنی چند از فرهنگیان تماس گرفته و یا با ارسال پیام از آنان خواسته اند هزینه حمل را به یک شماره حساب واریز کنند.

وی افزود : کلاهبرداران برای معتبر جلوه دادن خود بعضا شماره  پرسنلی  و یا سایر مشخصات سجلی مخاطب را نیز ارائه داده و برای جلب اعتماد شماره تلفنی را نیز برای برقراری تماس ارائه کرده اند.

این مسئول از فرهنگیان استان خواست در صورت هرگونه تماس با موضوع برنده شدن شما در قرعه کشی لوازم خانگی و یا بهره مندی از کمک رفاهی مراتب را به کارشناسی حراست اداره محل خدمت خود منعکس نمایند .

ایشان با یادآوری این نکته که کلاهبرداران در مقاطع زمانی مختلف شیوه کلاهبرداری خود را تغییر می‌دهند به فرهنگیان توصیه کرد در پاسخگوئی تلفنی به افراد ناشناس به ویژه در مواردی که تماس گیرنده به نوعی درخواست های مالی دارد دقت و وسواس بیشتری به خرج دهند .

این مسئول همچنیین از فرهنگیان خواست اطلاعات شخصی خود را درسایت ها و فضای مجازی به اشتراک نگذارند .

گفتنی است چندی پیش در مواردی به بهانه کمک خیری به مدارس و در روزهای اخیر نیز با ترفند برنده شدن ماشین لباسشوئی از معلمان به ویژه خانم‌ها کلاهبرداری کرده اند.