نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نماینده مردم اردکان در جمع برترینهای کنکور شهرستان :

نماینده مردم اردکان در جمع برترینهای کنکور شهرستان :


شهرستان اردکان کانون تلاش و پیشرفت در قلب مرکزی ایران
عضو هیات امنا ی دانشگاه یزد با اشاره به آمارهای امیدوارکننده رشد علمی کشور گفت: رتبه علمی ایران در جایگاه شانزدهم جهان قرار دارد و سرعت پیشرفت علمی ایرانیان یازده برابر متوسط جهانی است که در حال حاضر کشورمان را در رده ده کشور برتر جهان در کسب المپیادهای مختلف و علومی همچون سلولهای بنیادی و نانوفناوری قرار داده است.

 "محمدرضا تابش" در مراسم تجلیل از برترین های کنکور سراسری سال ۱۳۹۵ شهرستان اردکان با تاکید بر ضرورت توجه به ظرفیت های کشور بخصوص در بخش علمی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی بعنوان گفتمانی ملی و فراگیر؛ باید اتکا به فرهنگ جهادی؛ تلاش برای ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروت، افزایش بهره وری و ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه گذاری و کارآفرینی، سر لوحه اقدامات همه مسئولان بویژه نخبگان و فرهیختگان قرار گیرد.
 نماینده مردم اردکان اضافه نمود: حرکت بر مدار نقشه جامع علمی کشور و تبدیل این نقشه راه به پروژه های علمی و پژوهشی کاربردی توسط محققین و دانشگاهیان بسیار مهم و ضروری است که می تواند در رسیدن به تولید و اشتغال پایدار در کشور مهم و موثر باشد.

"تابش" همچنین با تبریک موفقیت دانش آموزان اردکانی در آزمون سراسری و المپیادهای علمی کشور گفت: امروز شهرستان اردکان کانون تلاش و پیشرفت در قلب مرکزی ایران لقب گرفته است که امید به آینده در آن موج می زند و به مدد استعداد جوانان پرتوانش در مسیر ترقی و تعالی گام های بلندی بر می دارد.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال تصریح کرد: اردکان تجلی اراده معطوف به این سه راهبرد مهم و اساسی است که می تواند آینده ای روشن را برای منطقه رقم بزند.

"محمدرضا تابش" گفت: امیدوارم جوانان ما با تکیه بر علم و دین و اخلاق قله های دانش و فضیلت و معنویت را فتح کنند و نام اردکان را که سالهاست یادآور علم و فقاهت است پرآوازه تر کنند.

در این مراسم که نماینده مردم اردکان، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل نوسازی مدارس استان، امام جمعه و جمعی از مسئولان استان و شهرستان حضور داشتند از دانش آموزان برتر آزمون سراسری و معلمان آنان با اهدای لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد.