اخبار و اطلاعیه ها
اخبار و اطلاعیه ها

معرفی دانش آموز مخترع اردکانی

معرفی دانش آموز مخترع اردکانی


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان اردکان

 

امیر حسین برزگری دانش آموز سال دوازدهم رشته ریاضی مدرسه شاهد سید الشهدا اردکان در جشنواره خوارزمی شرکت نمود و موفق به کسب مقام اول شهرستان و دوم استان گردید و همچنین 2 سال گذشته هم در جشنواره المپیاد نبوغ مقام اول کسب نمود.

 

مصاحبه با امیر حسین برزگری دانش آموز مخترع اردکانی را در زیر می خوانید.

 

توضیحات مراحل تحصیل:

 

دورانمتوسطه اول را در مدرسه شاهد باهنر میبد گذراندم. و دوران متوسطه دوم را در مدرسه شاهد سید الشهدا اردکان که هم اکنون در همان دبیرستان به تحصیل مشغولم.

 

توضیحات اختراع:

 

دستگاه اتوماتیک تولید نانهای باگت،تست،گرد و حجیم

 

ایده این اختراع:

 

پدرم نانوایی فانتزی دارد و من ساعات بیکاری به کمک او میروم و دیدم این کار با مشکلاتی چون نبودن شاطر مواجه است، و به این فکر افتادم که دستگاهی بسازم که نیاز به شاطر نداشته باشد و مراحل پخت نان به طور اتوماتیک انجام دهد.

 

این کار را از کجا و در چند سالگی شروع کردید؟

 

تابستان سال دهم بودم که رفتم کلاس مهندسی کتیا(طراحی) دانشگاه اردکان،طراحی رو آموختم  وشروع به طراحی کردم که مدت تقریبا 8 ماه طراحی آن طول کشید.

 

آیا اولین مسابقه ای که در آن شرکت کردید را به خاطر دارید؟

 

11 سالم بود که در مسابقه رباتیک یزد شرکت کردم وچند سال بعد مسابقه ربوکاپ صنعتی شریف شرکت کردم و مقام سوم کشوری را از آن خود کردم.

 

برنامه شما برای آینده چیست؟

 

ادامه تحصیل  در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه صنعتی شریف

 

نگاه شما نسبت به آموزش و پرورش چگونه است؟

 

انتظار دارم آموزش و پرورش نسبت به دانش آموزان به جز درس خواندن به فعالیتهایی از قبیل : کارهای پژوهشی ،مسابقات علمی  و... داشته باشد و توجه  داشته و حمایت کند.از سال دوم متوسطه به بعد همه معلمین عزیز میگویند فقط درس بخوان و تست بزن و تست بزن

 

پیشنهاد شما در این رابطه چیست؟

 

ما کتابهایی مانند اخلاق،دینی،سلامت بهداشت داریم که اصلا در مدارس در سال اخر درس داده نمی شود و اهمیتی داده نمیشود و کسی نیست که به ما آموزش بدهد که چطور رفتارهایمان،استرسهایمان را کنترل کنیم. کسی به فرهنگ آموزش نمیدهد.کسی به ما آموزش نمیدهد که چگونه استعدادهایمان را پرورش دهیم و تنها چیزی که به ما آموزش می دهند تست زدن هست و برای همین دانش آموزان از درس زده شده و حتی افسردگی و استرس میگیرند.

 

به نظر شما دانش آموز موفق کیست؟

 

دانش آموزی که هم درس بخواند و در کنار درس خواندن کارهای فرهنگی و اجتماعی و پژوهشی هم انجام بدهد.

 

و حرف آخر؟

 

 دانش آموزان مخترع و پژوهشسرا ها را مورد حمایت و توجه بیشتری قرار بدهیم.

 


خدمات الکترونیک
خدمات الکترونیک

اعلانات
اعلانات