اخبار و اطلاعیه ها
اخبار و اطلاعیه ها

مراسم کلنگ زنی 4 باب آموزشگاه 12 کلاسه در شهرستان اردکان

مراسم کلنگ زنی 4 باب آموزشگاه 12 کلاسه در شهرستان اردکان


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان اردکان:

درمراسمی که عصر روز سیزدهم اردیبهشت ماه همزمان با گرامیداشت هفته معلم برگزار شد، کلنگ عملیات اجرایی 4 باب آموزشگاه 12 کلاسه خیّری، توسط مسئولین استان و شهرستان به زمین زده شد.

در این مراسم دکتر تابش نماینده شهرستان اردکان، دکتر دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان، مهندس شهابی زاد فرماندار شهرستان اردکان و مهندس ذاکر مدیرکل نوسازی مدارس و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.

ابوالفضل کارگر، مدیرآموزش و پرورش شهرستان اردکان، ضمن خوشامدگویی به مدعوین گفت در حال حاضر بیش از 20 هزار دانش‌آموز در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند، گفت: این آمار تا سال 1403 به 25 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اردکان با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرستان اردکان اظهار داشت: حتی انباری‌های مدارس را به کلاس تبدیل کرده‌ایم و با توجه به اینکه در سال تحصیلی جدید تعداد 1250 نفر به آمار دانش‌آموزان ما افزوده خواهد شد دیگر هیچ انباری نیز وجود ندارد که به کلاس تبدیل شود.

وی در پایان افزود: بالغ‌بر 60 درصد از مدارس اردکان به تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی نیاز دارد که ضرورت دارد مدارس نوساز به فضای آموزشی افزوده شود تا دغدغه مدیران مدارس ما بابت ساخت‌وساز راحت شود و با خیال آسوده به وظیفه آموزشی و پرورشی خود بپردازند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تبریک هفته معلم با بیان اینکه برای ساخت این مدارس شرکت چادرملو پیش‌قدم شده است، گفت: دانش‌آموزان ما آینده‌سازان کشور هستند و ابتنا بر کار علمی نیز جزو آموزه‌های دینی ماست و یکی از آموزه‌های مدیریت پس از کرونا می‌تواند این باشد که ابتنای به علم می‌تواند جامعه را از بحران‌ها نجات دهد و برای برون‌رفت از مشکلات نیز می‌تواند چراغ راه باشد اما در بسیاری از جاها ما این عنصر را کمرنگ می‌بینیم.

دکتر دانافر، مدیر کل آموزش و پرورش استان، ضمن تبریک هفته معلم، سالروز شهادت استاد مطهری را گرامی داشت و از زحمات و تلاش‌های معلمان تشکر و قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: مهم‌ترین رسالت آموزش‌وپرورش تحقق سند تحول بنیادین است که درراه اجرایی شدن این سند تحول بنیادین با دو چالش بزرگ در حوزه نیروی انسانی و فضای آموزشی مواجه هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به کمبود فضای آموزشی در استان یزد افزود: به‌صورت میانگین بین 30 تا 35 درصد از فضای آموزشی استان مستهلک است و به مقاوم‌سازی و حتی تخریب و بازسازی نیاز دارد و این در حالی است که میانگین تخریب و بازسازی فضاهای آموزشی شهرستان اردکان از میانگین استان نیز بالاتر است و 60 درصد از این فضاها با این چالش مواجه است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد در پایان بابیان اینکه یکی از رویکردهای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش رویکرد مهارت محوری است، گفت: ما تا یک سال آینده باید 50 درصد از دانش آموزان دوره دوم متوسطه را به سمت رشته‌های فنی و هنرستانی هدایت کنیم که در حال حاضر این عدد 38.5 است.

 

 


خدمات الکترونیک
خدمات الکترونیک

اعلانات
اعلانات