نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فرماندار اردکان بر لزوم آموزش افراد بیسواد و ریشه کن کردن جهل و بیسوادی تاکید کرد

فرماندار اردکان بر لزوم آموزش افراد بیسواد و ریشه کن کردن جهل و بیسوادی تاکید کرد


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان اردکان هادی مقیمی، فرماندار شهرستان اردکان ، در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی این شهرستان بر لزوم آموزش افراد بیسواد و ریشه کن کردن جهل و بیسوادی تاکید کرد و گفت : در پناه جهل است که ظلم روا داشته می شود و باعث پیشروی حکومتها به سمت استبداد و ظلم میگردد.
وی در ادامه افزود که به برکت نظام جمهوری اسلامی شاهد رشد آمار افراد با سواد و کاهش چشمگیر بیسوادی بوده ایم و امروزه میبینیم که آمار بیسوادی طی دوران نظام جمهوری اسلامی به بیش از 90 درصد رسیده است در حالیکه این میزان در دوران قبل از انقلاب تنها نزدیک به 45 درصد بوده است.
مقیمی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم توجه به سواد اجتماعی افراد در کنار سواد خواندن و نوشتن تاکید کرد و خواستار تعامل دستگاههای مختلف شهرستان در راستای اجرای برنامه های نهضت سوادآموزی و اولویت برنامه های این مرجع در امر سوادآموزی شد.
وی در پایان خواستار پرهیز از خط‌کشی و مرزبندی بین افراد بیسواد ایرانی و اتباع بیگانه شد و اذعان داشت که توجه لازم به امور اجتماعی از جمله سوادآموزی اتباع بیگانه نشده است و باید این نقص را بپذیریم و ازین پس باید در خصوص تحت آموزش قرار گرفتن تمامی افراد ساکن در این کشور توجه لازم و کافی نماییم.
محمد اشرفیان ‌، مدیر آموزش و پروش شهرستان،‌نیز ضمن اشاره به وجود بیش از 270 بیسواد در شهرستان و پیشینه غنی فرهنگی و علمی اردکان گفت : این تعداد فرد بیسواد حتی اگر اندک نیز شمرده شود زیبنده دیار یونان کوچک نیست و اظهار امیدواری کرد که تمامی نهادها، سازمانها، ادارات و دستگاهها در جهت ریشه کن کردن بیسوادی و مسدود نمودن مبدأ ورودی بیسوادی به همکاری و تعاملی سازنده بپردازند.