نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار جمعی از مربیان پرورشی با امام‌جمعه اردکان به مناسبت هفته تربیت

دیدار جمعی از مربیان پرورشی با امام‌جمعه اردکان به مناسبت هفته تربیت


به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش اردکان:

به مناسبت هفته امور تربیتی، جمعی از مربیان پرورشی مدارس شهرستان با امام‌جمعه اردکان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان اردکان در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته امور تربیتی گفت: مربیان پرورشی، باغبانان عشق و معرفت هستند که در کنار آموزش به پرورش نیز بها می‌دهند.

وی اظهار داشت: تأسیس نهاد امور تربیتی صدقه جاریه‌ای است که شهیدان رجایی و باهنر آن را به وجود آوردند. در کنار موضوع آموزش باید پرورش را نیز در نظر داشته باشیم. کار مربیان تربیتی بسیار سخت است زیرا نتیجه تلاش آن‌ها در آینده دیده می‌شود.

ابوالفضل کارگر گفت: آموزش اگر با پرورش همراه باشد ارزشمند است. نقش و تأثیر معلم در زندگی دانش آموزان بسیار مهم و اثربخش است و می‌تواند افراد را به‌گونه‌ای تربیت کند که در آینده به درد جامعه بخورند.

وی در پایان اظهار داشت: در مدارس شهرستان اردکان به موضوع پرورش و تربیت دانش آموزان توجه ویژه‌ای شده است و کارهای فرهنگی بسیاری صورت گرفته که تأثیرات خوبی را در جامعه به دنبال داشته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر در این دیدار ضمن گرامیداشت روز امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی، یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و از تلاش مربیان تربیتی مدارس تشکر و قدردانی کرد.

وی گفت: اهمیت تربیت و تزکیه از علم هم بیشتر است. اگر در کنار علم و دانش، تزکیه و تربیت نباشد به‌جای اینکه علم به انسان نفع برساند و به بشریت خدمت کند ضربه و ضرر می‌زند.

امام‌جمعه اردکان افزود: ما باید در حد توان خود تلاش کنیم که درراه ترفیع مسائل اخلاقی و تربیتی در میان دانش آموزان و نسل جوان قدم برداریم. اخلاق و رفتار معلم مانند گفتار وی بر روی دانش آموزان اثر دارد. موعظه عملی تنها موعظه‌ای است که گوش‌آزار نیست و تا عمق وجود انسان نیز اثر می‌گذارد.

وی اظهار داشت: کار مربیان و معلمان تربیتی و پرورشی بسیار حساس و مهم است. کسانی که در نقش معلمی و تربیت جامعه فعالیت می‌کنند وظیفه‌ای خطیر و حساس دارند و گاهی تأثیری بر روی جوان و نوجوان دارند که بر روی بزرگ‌ترها ندارد.

شاکر در پایان گفت: همه ما در موضوع مسائل دینی، شرعی و اعتقادی مسئولیت داریم. در شناخت اسلام باید به متخصص آن و اسلام شناسان مراجعه کنیم تا بتوانیم اسلام واقعی را ترویج کنیم.