نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و سی و هفتمین جلسه شورای منطقه ای آموزش و پرورش برگزار شد

دویست و سی و هفتمین جلسه شورای منطقه ای آموزش و پرورش برگزار شد


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان اردکان:

دویست و سی و هفتمین جلسه شورای منطقه ای آموزش و پرورش اردکان ساعت  12:30 روز چهارشنبه 97/12/22 در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش  به ریاست سرپرست محترم فرمانداری اردکان و حضور اعضای شورا تشکیل گردید.

 ابوالفضل کارگر رئیس آموزش و پرورش اردکان با  ارائه آمار دقیق دانش آموزان ، آموزگاران و فضاهای آموزشی موجود ، به بیان  چالشهای جدی فراروی آموزش و پرورش پرداخته و  خواستار همیاری همه نهادها و ارگانهای دولتی و همچنین جلب همکاری  گسترده  صنایع مستقر در شهرستان برای توسعه فضای آموزشی گردید.

وی با ارائه نمودارهای مرتبط ، افزایش مستمر جمعیت دانش آموزی ، روند روبه تزاید بازنشستگی آموزگاران و کمبود شدید فضاهای آموزشی را  مطرح نموده و خاطرنشان کرد در صورتیکه  برای افزایش  فضای آموزشی تدبیری اندیشیده نشود نرخ تراکم کلاس ها افزایش یافته بطوریکه تا سال 1402  شاهد نرخ میانگین 35 نفر در هر کلاس خواهیم بود.

وی همچنین خواستار  واگذاری فضاهای بلااستفاده دیگر نهادها و ارگانها  برای تبدیل به فضای آموزشی شد.

در ادامه علیرضا جدیدی سرپرست محترم فرمانداری  با تاکید بر چالشهای موجود ، بر ضرورت همفکری و همسو نمودن فعالیتهای همه نهادها برای رفع مشکل کمبود فضای آموزش و کمبود نیرو نموده و در این راستا خواستار برگزاری جلسه ای با حضور فرمانداری ، نمایندگان صنایع   و نمایندگان سازمان زمین شهری  برای شناسایی  و تخصیص زمین های مناسب در سطح شهر برای ساخت مجتمع های آموزشی  غیردولتی با مشارکت صنایع گردید.

در ادامه جلسه اقدامات صورت گرفته در خصوص اسکان مهمانان نوروزی و توسط محمد رضاپور معاون توسعه و پشتیبانی به اطلاع حضار  رسانیده شد. پس از این عباس نوین سرپرست معاونت آموزشی  به بیان  اقدامات و چالشهای آزمون سراسری سال 99-98 پرداخته و توضیحات جامعی در خصوص تشکیل پایگاه های  مطالعاتی  و آئین تجلیل  از  برگزیدگان آزمون سراسری 98-97 ارائه نمود.