نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه هماهنگی و هم اندیشی مدیران و موسسین مراکز پیش دبستانی برگزار شد

جلسه هماهنگی و هم اندیشی مدیران و موسسین مراکز پیش دبستانی برگزار شد


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان جلسه هماهنگی و هم اندیشی مدیران و موسسین مراکز پیش دبستانی با حضور مدیر ، معاون آموزشی و کارشناسان حوزه های آموزش ابتدایی، مشارکتهای مردمی و حراست این مدیریت در سالن جلسات آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.
محمد اشرفیان ،مدیر آموزش و پرورش شهرستان ، طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته دولت و شهدای کارمند خصوصا شهیدان رجایی و باهنر ،بر اولویت تعهد بر تخصص، هماهنگی و تعامل در سیستمی منسجم و دغدغه مندی در تعلیم و تربیت و اولویت بخشی این امر که البته از اهمیت دیگر اولویتها نمی کاهد ، تاکید کرد. وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه پایه و اساس تعلیم و تربیت در پیش دبستانی‌ها شکل میگیرد ، به رضایت آموزش و پرورش از عملکرد این مراکز اشاره کرد.
اشرفیان در ادامه ضمن تاکید بر انجام امور پرورشی ، گفت : امور پرورشی و آموزشی انجام گرفته باید در خور شأن مراکز و مدیران و موسسین آنها باشد.که بحمدالله تمامی مراکز در این زمینه موفق و قابل قبول بوده اند. هرچند این عیب بر آن مترتب است که در کوتاه مدت اثرات و نتایج آن چندان محسوس نیست.
دقت و حساسیت در انتخاب مدیر و موسسین، دقت در انتخاب مربیان و مرتبط بودن زمینه تحصیلات آنها با امور تعلیمی و تربیتی،همکاری و هماهنگی مراکز با همدیگر و با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، به فعلیت رساندن استعدادهای خردسالان از دیگر محورهایی بود که مدیر آموزش و پرورش شهرستان اردکان در سخنانش به آنها اشاره کرد.
در ادامه عباس کمالی ، کارشناس آموزش ابتدایی و پیش دبستانی ، به بیان موارد قانونی و بخشنامه ای و پارامترهای مورد تاکید وزارتخانه و دیگر مراجع،نکات مورد تاکید مراکز پیش دبستانی ازجمله نیروی انسانی و موارد مورد نیاز آنها از قبیل مدرک مرتبط دانشگاهی و محتوای آموزشی اشاره کرد و پیرامون آن مطالبی را عنوان کرد.
غلامرضا حبیبی،‌کارشناس مشارکتهای مردمی و مراکز غیردولتی و غیر انتفاعی، نیز به شاخصها و معیارهای ارزیابی و کاهش یا افزایش شهریه مراکز پیش دبستانی و اقدامات قانونی که مراکز باید آنها را اجرایی نمایند اشاره کرد و حول آنها مطالبی را بیان کرد.
مدیران و مؤسسین مراکز پیش دبستانی نیز طی جلسه راهکارها، انتقادات و مسائل و مشکلات خود را در حوزه های گوناگون آموزشی، پرورشی و مالی بیان کردند.