نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه هماهنگی و توجیهی طرح دادرس برگزار شد

جلسه هماهنگی و توجیهی طرح دادرس برگزار شد


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان بمنظور تشریح اهداف طرح دادرس و هماهنگی و آمادگی مدارس متوسطه اول در جهت برگزاری این طرح جلسه هماهنگی و توجیهی طرح دادرس با حضور جواد کمال‌آبادی ، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان، محمد اشرفیان ، مدیر آموزش و پرورش و دیگر مسئولین این مدیریت و مدیران مدارس متوسطه دوره اول ، برگزار شد.

محمد اشرفیان در ابتدای جلسه ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری چنین طرحهایی در مدارس و لزوم آمادگی دانش آموزان در برابر حوادث غیر مترقبه ، گفت : آموزش کمکهای اولیه در دوران تحصیل می تواند نقش بسزایی در زندگی دانش آموزان ایفا کند. وی در ادامه افزود : وظیفه ما تنها اموزش و تدریس کتب درسی و سرفصلهای تعیین شده نیست، بلکه آموزش مهارتهای کمکهای اولیه و امداد و نجات نیز از وظایف مجموعه آموزش و پرورش است.

سپس جواد کمال آبادی ضمن گرامیداشت سیزدهمین سالروز وقوع زلزله بم به بیان اهمیت طرح دادرس و تشکیل کانونهای دانش‌آموزی هلال احمر پرداخت و گفت : تاکنون 10 کانون دانش‌آموزی در شهرستان ایجاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به سرفصلهای آموزشی طرح دادرس، افزود : در طرح دادرس  تهدیداتی مورد توجه قرار گرفته است که دانش آموزان بیشتر در معرض آن قرار دارند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان در بخش پایانی سخنان خود روند اجرای طرح دادرس و انتخاب تیمهای برتر این طرح در قالب المپیادهای درون مدرسه ای، شهرستانی و استانی را تشریح کرد.