نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه دویست و پنجم شورای منطقه ای آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد

جلسه دویست و پنجم شورای منطقه ای آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان جلسه ی دویست و پنجم شورای منطقه ای آموزش و پرورش شهرستان با حضور اعضاء در سالن جلسات این مدیریت برگزار شد.
طی این جلسه حول موضوعات وضعیت جمعیت دانش آموزی شهرستان و کمبود فضاهای آموزشی شهرستان در آینده نزدیک  ، میزان قبولی دانش آموزان در آزمونهای ورودی مدارس نمونه و استعدادهای درخشان، تصمیم گیری و بحث و تبادل نظر پیرامون وضعیت موزه فرهنگ و تعمیر دبیرستان ماندگار شرف و تعیین شهریه این دبیرستان که بصورت هیئت امنایی مدیریت می‌شود بحث و تبادل نظر شد و مصوبات لازم در راستای هر کدام از موضوعات مطرح شده به تصویب رسانده شد.
گفتنی است علیرغم اکثر مناطق و شهرستانها که دارای رشد دانش آموزی منفی و یا ثابت بوده اند، شهرستان اردکان با رشد بیش از 1000 نفری جمعیت دانش آموزی روبروست که این مسأله بر لزوم توجه به ساخت فضاهای آموزشی جدید، نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی کنونی و جابجایی برخی مدارس بمنظور استفاده بهینه از این فضاها تاکید دارد. که در این راستا مقرر شد برخی مدارس شهرستان طی زمان باقیمانده تا سال تحصیلی جدید جابجا شوند و در نتیجه مسئله فضای آموزشی مدارس به نحو مطلوب و با کمترین مشکل برای اولیاء و دانش آموزان و مجموعه آموزش و پرورش شهرستان حل و فصل شود.
از دیگر موضوعات این جلسه تعیین شهریه دبیرستان ماندگار شرف بود که هادی مقیمی، سرپرست فرمانداری اردکان ، بر لزوم توجه خاص به اینگونه مدارس و مدیریت عادلانه شهریه ها و هزینه ها با توجه به بضاعت خانواده ها تاکید ورزید . وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هرگونه کمک به آموزش و پرورش نه تنها هزینه نیست و بلکه سرمایه گذاری است، خواستار  همکاری هرچه بیشتر تمامی سازمانها و نهادها و جذب کمکهای مردمی از طرق گوناگون همچون خیّرین و فرهنگسازی در راستای کمک به آموزش و پرورش و خصوصا امر مدرسه سازی شد.