نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتخار آفرینی دانش آموز اردکانی در سومین جشنواره زیست فناوری دانش آموزی کشور

افتخار آفرینی دانش آموز اردکانی در سومین جشنواره زیست فناوری دانش آموزی کشور


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان طی مراسمی و با حضور مسئولین آموزش و پرورش ، شهرداری، شورای اسلامی شهر و بنیاد شهید و امور ایثارگران از علی حسن‌زاده، دانش آموز مقطع پیش دانشگاهی دبیرستان سیدالشهداء (ع) ، شاهد ، که در سومین جشنواره زیست فناوری کشوری حائز رتبه دوم شده است ، تقدیر شد.
مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان ضمن تبریک این موفقیت به دانش آموز علی حسن‌زاده، موفقیت روزافزون وی و سایر دانش آموزان شهرستان را در تمامی زمینه های علمی و فرهنگی از درگاه خداوند متعال خواستار است.
گفتنی است هدف از برگزاری جشنواره کشوری زیست فناوری دانش آموزی حرکت بنیادین برای رشد و گسترش پایدار در زمینه های نوین علم و فناوری در کشور است که این امر  نیاز به فرهنگ سازی و آشنایی ریشه ای دانش آموزان با این فناوری ها را دارد. ستاد توسعه زیست فناوری، در راستای هدف ترویج و توسعه زیست فناوری و شاخه های وابسته به آن و ایجاد شناخت نسبت به آن در سطوح دانش آموزان و هم راستا با راهبرد کلان ۶ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اقدام به برگزاری جشنواره زیست فناوری دانش آموزی به صورت هر دو سال یکبار نموده که تاکنون دو دوره از آن در سال های گذشته برگزار گردیده‌است. این رویداد علاوه بر شناسايي، معرفي و تشويق فعالان اين فناوري، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور ترویج و هدایت فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه زیست‌فناوری در بین دانش‌آموزان را نیز به همراه دارد. ستاد توسعه زیست فناوری با همکاری آموزش و پرورش سومین دوره جشنواره دانش آموزی زیست فناوری را نیز در سال جاری بین دانش آموزان سراسر کشور برگزار نمود.