اخبار و اطلاعیه ها
اخبار و اطلاعیه ها

افتتاح کلاس درس تربیت‌بدنی در دبستان دکتر نصیری اردکان

افتتاح کلاس درس تربیت‌بدنی در دبستان دکتر نصیری اردکان


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان اردکان

به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و ورزش و با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، کلاس درس تربیت‌بدنی در دبستان دکتر حسن نصیری اردکان افتتاح شد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد در این مراسم ضمن تبریک هفته تربیت‌بدنی و ورزش با اشاره به عوارض و پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر جامعه به‌ویژه در بین دانش‌آموزان، گفت: این بیماری باعث افت تحصیلی دانش آموزان، فقر حرکتی، اضافه‌وزن، چاقی و بروز مشکلاتی در شاخص‌های سلامت استان شده است.

 مصطفی خلیلی بابیان اینکه سبک زندگی در استان ما به خاطر صنعتی شدن عوض‌شده است، اظهار داشت: وضعیت شاخص سلامت در استان یزد خوب نیست و سونامی دیابت درراه است.

 وی در پایان با اشاره به لزوم ترویج سواد حرکتی و شادی و نشاط در بین دانش‌آموزان، گفت: متأسفانه بیش از ٣۵ درصد از دانش آموزان استان یزد چاق هستند که لازم است نوع زندگی ما تغییر کند و تحرک بدنی و تغذیه سالم را در زندگی خود بیاوریم.

 گفتنی است که مرکز مهارت‌های پایه و بنیادین دبستان دکتر نصیری اردکان در فضایی به مساحت ١٠٠ مترمربع و با هزینه‌ای بالغ‌بر ١۵٠ میلیون تومان از محل اعتبارات آموزش‌وپرورش و خیری تجهیز و راه‌اندازی شده است . 


خدمات الکترونیک
خدمات الکترونیک

اعلانات
اعلانات