پیشگامی مدارس شاهد یزد در حوزه آموزش برای زندگی

توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان مطرح شد؛
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در نشست آموزشی دو روزه مدیران مدارس شاهد استان های خراسان جنوبی، سمنان و یزد از پیشگامی مدارس شاهد در آماده سازی دانش آموزان برای زندگی آینده خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، دکتر عباسعلی دانافر با بیان اینکه سند تحول بنیادین به عنوان یکی از اسناد بالادستی آموزش و پرورش، «آموزش برای زندگی» را به عنوان یکی از اولویت ها مطرح می کند گفت: مدارس ما باید از یک نظام آموزشی صرف به یک نهاد تربیتی چند ساحتی تبدیل شود و دو رویکرد تربیت و فرهنگ سازی را به عنوان چکیده سند تحول مدنظر داشته باشند.
وی در ادامه با ذکر این نکته که مدارس شاهد، مجموعه ای کیفی در حوزه آموزش و پرورش استان یزد هستند به جایگاه ممتاز آنها در استان اشاره کرد و از نقش و پیگیری های بنیاد شهید استان در جهت افزایش سطح کیفی این مدارس تقدیر و تشکر نمود.
دانافر با اشاره به نقش مدیران مدارس در ارتقای سطح کیفی مدارس، اذعان داشت: هر قدمی که مدیر در مدرسه برمی دارد باید به سمت تحقق اهداف سند تحول باشد و به همین دلیل مدیر باصلاحیت و باانگیزه نقش عمده ای در اجرایی شدن این سند دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به نقش تربیت بدنی، از عدم تحرک بدنی کافی در بین دانش آموزان خصوصا دانش آموزان دختر گلایه کرد و اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های انجام شده اتفاقات خوبی در آینده نزدیک در این حوزه رقم بخورد.

آدرس کوتاه :