نشست هماهنگی اولین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی در دوره پیش دبستانی

نشست هماهنگی اولین همایش ملی هویت کودکان ایرانی اسلامی در دوره پیش دبستانی با حضور مدیرکل ها و نمایندگان ادارات استان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این نشست ضمن سپاس از حضور ارزشمند مسئولین و با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی هویت ایرانی اسلامی اظهار داشت : هم افزایی و استفاده حداکثری از فرصت های موجود و مشارکت در انجام فعالیت هایی که در یک راستا هستند متضمن بهتر اجرا شدن آنهاست.

" عباسعلی دانافر" به اهمیت برگزاری این همایش از ابعاد مختلف اشاره کرد و بر استفاده همه دستگاهها از ظرفیت پیش آمده در جهت شناساندن کهن شهر جهان تاکید کرد.

وی به حضور مدیران کل آموزش وپرورش و معاونین اموزش ابتدایی سراسر کشور در استان اشاره کرد و خواستار همت همگانی جهت برگزاری هرچه باشکوهتر این همایش در استان شد.

دانافر احترام به خرده فرهنگ ها و زبان مادری را برای تحقق اهداف دوره پیش دبستانی ضروری دانست و افزود : هویت کلید واژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که این همایش ملی گام مهم و ارزنده ای در اجرایی کردن راهکارهای سند تحول بنیادین در این زمینه می باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد نیز در ادامه افزود : مهلت ارسال آثار به این همایش تا 30 مهر ماه 97 و در 6 قالب مقاله، قصه گویی، آواها و نواهای بومی محلی، عکس،فیلم کوتاهو دکلمه خوانی برگزار می شود .

" سعیده بهادرزاده " گفت : این همایش ملی از سوی وزارت آموزش و پرورش به معاونت آموزش ابتدایی استان یزد واگذار شده و نوآموزان دوره پیش دبستانی مخاطب اصلی این همایش هستند .

وی با اشاره به اینکه دوره پیش دبستانی در شکل گیری شخصیت و هویت اسلامی ایرانی کودکان تاثیر به سزایی دارد افزود : بستر لازم برای کسب شایستگی های نوآموزان با توجه به فطرت الهی و کرامت ذاتی و اکتسابی آنها فراهم شود به گونه ای که صفات توانمندی و مهارت را کسب کنند تا به تکوین هویت و ایفای نقش آگاهانه و اختیاری در زندگی فردی و اجتماعی منتج شود.

بهادر زاده تصریح کرد : این اهداف با اجرای فعالیت های تربیتی آموزشگاهی و با رویکرد تکوین و تعالی هویت و ابعاد رشد با استفاده از بازی، شعر و سرود و قصه و...محقق می شود که در این همایش گوشه ای از این فعالیتها از کل کشور ارائه خواهد شد.

وی گفت : در پایان همایش نیز آثار به عنوان بسته آموزشی در اختیار مربیان کل کشور قرار می گیرد .

 شرح وظایف هریک از دستگاهها، توجیه و نحوه همکاریشان در این همایش از دیگر مباحث مطرح شده بود.

آدرس کوتاه: