مراسم آغاز سال جدید درآموزش و پرورش استان


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش  استان یزد " احمد شیرزاد " که در مراسم آغاز اولین روز کاری در جمع کارکنان اداره کل آموزش و پرورش سخن می گفت با تبریک سال نو از تلاش همه فرهنگیان اعم از مدیران ، معلمان ، مربیان و کادراداری مدارس و ادارات  درسال 95 قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد سال جدید شروع یک تلاش مجدد وهمگانی در حوزه های مختلف آموزشی ، پرورشی ، فرهنگی ، ورزشی و ...برای ارتقای کیفیت درهمه زمینه ها باشد .
مدیرکل آموزش و پرورش برنامه ریزی کیفی را زمینه ساز خلاقیت ، انگیزه ، امیدواری و ارتقای توانمند سازی دانست و گفت امیدوارم سال جدید دانش آموزان امیدوارتر و با خلاقیت بیشترتعلیم وتربیت را آغاز کنندوبستری فراهم شود که معلمان با انگیزه تر و توانمند تر در کلاس درس حضور یابند.
ایشان با یادآوری اهمیت و جایگاه مدرسه در نظام تعلیم وتربیت گفت : رسالت اصلی آموزش و پرورش تربیت شایسته دانش آموزان است و این تربیت در مدرسه عملیاتی می شود به عبارتی آموزش و پرورش یعنی مدرسه ولذا ارتقای جایگاه مدرسه باید یک اولویت همگانی باشد.
"شیرزاد" با یاد آوری این نکته که هیچ چیزی نمی تواند جای مدرسه ،  معلم و دانش آموز را بگیرد افزود : آموزش و پرورش نقش بی بدیلی برای ارتقای فرهنگ عمومی ، کار و تلاش ، رفع آسیب ها ، تربیت اقتصادی ، ترویج آداب قرانی ، سلامت جامعه و ... دارد و هیچ نهادی نمی تواند دراین زمینه به مانند آموزش و پرورش موثر باشد.
وی نشاط و شادابی را لازمه یک مدرسه دانست و از مسئولان وهمه دست اندرکاران تعلیم وتربیت خواست که کمک کنند تا مدرسه نشاط و شادابی خود را داشته باشد.
ایشان رشد وتوسعه مدارس غیردولتی را موجب تقویت مدارس دولتی دانست و نوسازی و تجهیز مدارس و توسعه مشارکت خیرین درامر مدرسه سازی را از دیگر اولویت های آموزش و پرورش استان درسالجاری ذکرکرد
مدیرکل آموزش و پرورش با یادآوری اولویت دادن به مسائل فرهنگی وپرورشی افزود : آموزش و پژوهش برای ارتقای پرورش دراختیار این حوزه است ولی این مهم با تامین نیازهای  مدارس برای برپائی آموزش های قرانی ، ورزشی ، برگزاری اردوها و ...محقق می شود که تامین این اعتبار توسط دولت و با همراهی مردم میسر خواهد بود.
وی نگاه ویژه به مدارس ابتدائی ، مدارس مناطق محروم ، شبانه روزی ها ، هنرستانها فنی و حرفه ای و کاردانش را از دیگر اولویت های آموزش و پرورش خواند و گفت : تولیدی کردن هنرستانها که تاثیر مستقیم دربحث اشتغال دارد از جمله برنامه هایی است که امسال باید به طور جدی به آن پرداخته شود .
ایشان با اشاره به شعارسال مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) گفت : علاوه بر نقشی که هنرستانها در بحث اشتغال می بایست ایفا کنند ، فرهنگ سازی و تربیت صحیح دانش اموزان مهمترین وظیفه ای است که در مدرسه محقق می شود و ما باید دانش آموزان را به گونه ای تربیت کنیم که هویت ملی داشته باشند .
وی درپایان از زحمات 1 هزار و 200  نفراز عوامل ارائه دهنده خدمات اسکان نوروزی درپایگاهها و مدارس قدردانی کرد و گفت : مجموعه تلاش های این عزیزان زمینه ارائه خدمات مناسب به میهمانان و مسافران به ویژه فرهنگیان را فراهم آورده است .

آدرس کوتاه :