شورای مرکزی ورزش مدارس استان یزد

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد: آموزش و پرورش زمینه ساز حرکت های فرهنگی از جمله ورزش و سلامت در جامعه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر" در این نشست اظهار داشت : در بررسی فقر حرکتی دو شاخص دختران و سنین زیر 12 سال باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی افزود: آموزش و پرورش زمینه ساز حرکت های فرهنگی در جامعه است  ولی این فرهنگ سازی به تنهایی امکان پذیر نیست و همراهی و همدلی دیگر ارگانها و دستگاههای اجرایی را می طلبد.
دانافر با اشاره به جمعیت دانش آموزان و فرهنگیان استان گفت : شورای مرکزی ورزش مدارس مهم ترین کانون تصمیم گیری و تصمیم سازی برای ورزش استان است .
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل نیز در ادامه افزود : ساحت زیستی بدنی یکی از ساحت های سند تحول بنیادین است و با توجه به فعالیت هایی که درحوزه ورزش مدارس تعریف شده آنچه باید مورد توجه قرار گیرد تربیت بدنی است نه ورزش دانش آموزان زیرا تحرک بدنی در  بین آنها ضروری است .
" عباس دهقان " گفت  : با توجه به نیازی که دانش آموزان برای تحرک و پویایی دارند و درس تربیت بدنی به تنهایی نمی تواند این نیاز را برطرف کند طرح های حیاط پویا، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، ورزش صبحگاهی و طرح کوشا در سال تحصیلی جدید در مدارس استان اجرا می شود.
" عباس دهقان" از اجرای طرح کوشا در مدارس استان خبرداد و گفت : این طرح به صورت یک نرمش 3 دقیقه ای با نشاط در کلاس توسط دانش آموزان انجام می شود .
گفتنی است در این نشست اعضاگزارشی از فعالیت های خود را ارائه نمودند و در خصوص تایید تقویم اجرایی درس تربیت بدنی، برگزاری افتتاحیه المپیادهای ورزشی ، برگزاری مسابقات دانش آموزی ، اجرای درس تربیت بدنی در پایه دوازدهم بحث و تبادل نظر شد .

 

آدرس کوتاه :