جمع آوری مدارس خشتی و گلی تا پایان سال جاری

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از وجود 987 مدرسه خشتی گلی در کشورخبر داد و گفت: جمع آوری این مدارس تا پایان سال جاری در دستور کار این سازمان قرار دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس مازندران، مهراله رخشانی‌مهر در حاشیه سفر به مازندران در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به این که هر مدرسه ای که توسط سازمان نوسازی مدارس کشور احداث شده، با امکانات مناسب و بروز است،اظهارکرد: اغلب تجهیزات کلاس های ما به خصوص مدارس قدیمی فرسوده است که باید جایگزین شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان این که 135 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز مدارس در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: 50 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات در نظر گرفته شده به علاوه سالانه نزدیک به 200 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات در اختیار ادارات کل قرار می گیرد.

رخشانی مهر با اشاره به وجود 987مدرسه خشتی و گلی در کشور گفت: این مدارس در همه استان ها پراکنده است؛ از نظر آمار استان سیستان و بلوچستان بیشترین  و زنجان کمترین مدارس خشتی و گلی را دارد.

وی همچنین با بیان این که 30 درصد مدارس کشور تخریبی بوده و نیازمند بازسازی و مقاوم سازی است، تصریح کرد: موضوع در دستور کار سازمان نوسازی مدارس قراردارد و بسته به اعتباراتی که سالانه در قوانین بودجه سنواتی در نظر گرفته شده اقدام می شود.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که سرانه فضاهای کشور به ازای هر دانش آموز تنها 2/5 متر مربع است، افزود: بر اساس سند زیرنظام فضا و تجهیزات، سرانه استاندارد و مطلوب حدود 4/8 متر مربع است، بنابراین باید تلاش کنیم تا بتوانیم به سرانه استاندارد برسیم و در این خصوص به بودجه و اعتبارات ویزه تری نیازمندیم که لازم است در بودجه سنواتی دیده شود.

رخشانی‌مهر ادامه داد: تعداد 11 استان کشور، از جمله البرز، سیستان و بلوچستان،تهران،خراسان رضوی و شمالی، آذربایجان غربی، قم،گیلان،خوزستان،کرمان، گلستان، زیرخط میانگین سرانه فضای آموزشی هستند که تلاش می کنیم به خط میانگین برسند.

 رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تعداد قابل توجهی مدارس نیمه کاره در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: اولویت سازمان اتمام پروژه های نیمه تمام است و تا قبل از اتمام این پروژه ها سعی داریم پروژه جدیدی شروع نکنیم.

آدرس کوتاه :