برگزاری انتخابات انجمن ورزشی دانش آموزی در مدارس استان یزد

انتخابات نمادین انجمن های ورزشی دانش آموزی در مدرسه پسرانه شاهد آیینه ساز ناحیه دو یزد با شرکت بیش از 500 دانش آموز وکاندید شدن بیش از 30نفر در رشته های مختلف ورزشی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن بازدید از روند برگزاری انتخابات به جايگاه ساختاري هيات و انجمنهاي ورزشي دانش آموزي و نقش آن در توسعه ورزش دانش آموزي و ارتقا کمي و کيفي مسابقات ورزشي اشاره کرد.

" عباس دهقان "  تأکید کرد : تشکیل این انجمن با توجه به نقش مدرسه به عنوان اصلی ترین و تأثیرگذارترین کانون حضور دانش آموزان و همچنین مشارکت همه جانبه مدیران، معلمان و دانش آموزان و اولیاء در داخل مدارس می شود.

وی هدف از انجمن های ورزشی مدارس را  فراهم نمودن زمینه مناسب برای حضور دانش آموزان در فعالیت های ورزشی و گسترش رشته های ورزشی و پرورش دانش آموزان با محوریت تحصیل ،تهذیب،ورزش برشمردند و تاکيد کردند:با توجه به علاقه مندی دانش آموزان به زنگ ورزش و فعالیت های ورزشی، انجمن ها باید در مدارس فعال باشند.

قابل ذکر است در هر رشته رئیس انجمن ورزشی با رای دانش آموزان انتخاب و می بایست درپیگیری و برنامه ریزی جهت برگزاری مسابقات ورزشی در رشته های مختلف، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و فعالیت های فوق برنامه ورزشی مدرسه با مدیر و دبیر تربیت بدنی آن مدرسه همکاری و تعامل لازم را بعمل آورند.

 

آدرس کوتاه: