با حضور سرپرست ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم وزارت : ستاد بزرگداشت مقام معلم استان یزد برگزارشد

ستاد بزرگداشت مقام معلم استان یزد با حضور" معصومه گرانمایه " سرپرست ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم وزارت برگزارشد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، سرپرست ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم وزارت آموزش و پرورش در نشست ستاد بزرگداشت مقام معلم در استان یزد گفت: کیفی ترین شاخص ها برای انتخاب معلم نمونه در کشور شناسایی و اجرا می شود .
" معصومه گرانمایه " ضمن تشکر از فعالیت‌های خلاقانه و موثر ستاد بزرگداشت مقام معلم استان یزد نقش مستندسازی و تجربه گردانی در ارتقای فعالیت های استان ها را یادآور شد.
وی به اشتراک گذاشتن تجارب و استفاده ازتجارب سایر استانها را ضروری دانست و افزود : روش انتخاب معلم نمونه به صورت خود اظهاری و تکمیل فرم بر اساس شاخص های کیفی انجام می شود .
گرانمایه با تاکید بر اینکه اجرای برنامه کیفی باید در کنار رسالت والای معلم عملی شود ادامه داد: با استفاده از سند تحول و مصاحبه های صاحب نظران آموزش و پرورش،شاخص هایی در جهت اصول و سیاست های حاکم بر برنامه های تکریم به صورت دستور العمل ارائه شده است.
در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز ضمن تشکر از همکاران آموزش و پرورش استان مناطق آموزشی، مدیران مدارس، انجمن های اولیا و مربیان اظهار داشت : نکوداشت مقام معلم مربوط به هفته و روز خاصی نیست و این تکریم باید در طول سال در سطوح مختلف جامعه انجام شود.
 " عباسعلی دانافر " اظهار امیدواری کرد که شان معلمان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .
وی از برنامه های بسیار موفق در هفته بزرگداشت مقام معلم را حضور مسئولین در مدارس استان و ذکر خاطراتشان برای دانش آموزان دانست که این موضوع باعث نگرش مثبت و خودباوری دانش آموزان و باور اینکه این امکان در مدارس وجود دارد که به درجات و مراحل مختلف رشد می توان رسید.
دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم استان یزد نیز در ادامه این نشست به عمده برنامه های این ستاد اشاره کرد و گفت : محوریت برنامه های بزرگداشت مقام معلم مدرسه محوری، تشکل های دانش آموزی، انجمن و سازمان های مردم نهاد است که بر اساس مصوبات شورای آموزش و پرورش استان برنامه هایی را اجرا می کنند.
" علیرضا مصباح فر" از اهم برنامه های بزرگداشت مقام معلم می توان  به برگزاری مسابقات قرانی فرهنگیان، کاروان قرآنی فرهنگیان در مدارس با عنوان کاروان حاج حسن دانش ، نواختن زنگ سپاس در مدارس، برگزاری مراسم سپاس از معلمان استثنایی، برگزاری جلسات اندیشه ورزی دیدگاههای شهید مطهری، برگزاری مسابقات بازی های فکری و آموزشی فرهنگیان و حضور استاندار و مسئولین استانی در مدارس محل تحصیل خود و تجلیل از معلمان اشاره کرد .
معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی، برگزاری جلسات شب شعر ویژه فرهنگیان، برگزاری مسابقات فرهنگی، برگزاری نمایشگاه آثار هنری معلمان، برگزاری جلسات پژوهشی معلمان در حوزه درس پژوهی و روایت پژوهی، برگزاری مسابقات ورزشی در رشته های فوتسال، پرتاب دارت، کوهپیمایی، پیاده روی، والیبال و دوچرخه سواری، ادای احترام به شهدای فرهنگی، نشست گروه قشر بسیج فرهنگیان از دیگر برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم استان یزدبیان کرد.

آدرس کوتاه: