اولین نشست مشورتی مدیران مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان بهاباد در سال تحصیلی جدید برگزار شد


 

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهاباد اولین نشست مشورتی مدیران مدارس شهرستان بهاباد با حضور بخشدار آسفیج و مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان بهاباد در آموزشگاه شهید نواب صفوی آسفیج برگزار گردید.

محمد باقری بخشدار آسفیج در این جلسه با اشاره به نقش و جایگاه خاص و ویژه آموزش و پرورش در توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع مختلف ،مدارس را چشم و چراغ شهرها و روستاهای کوچک و محروم کشور دانست و بر نقش دیران مدارس در این کار تاکیدنمود.

حسن عبداللهیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد نیز در این جلسه با اشاره به سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش مدیران مدارس را بر مطالعه دقیق این سند حیاتی آموزش و پرورش و طرح مباحث مختلف آن در جلسات انجمن اولیاء و مربیان و شورای دبیران و معلمان مدارس و نیز اهتمام بر اجرائی شدن آن در مدارس توصیه نمود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستاان بهاباد در ادامه به موضوع هویت اسلامی و ایرانی دانش آموزان پرداخت و با اشاره به برخی هجمه ها و مواردی که باعث کم رنگ شدن هویت اصلی دانش آموزان گردیده است بر نقش دستگاه تعلیم و تربیت در تقویت هویت دانش آموزان به عنوان یک دانش آموز مسلمان ایرانی تاکید نمود.

حذف آزمون ها و کتاب های کمک آموزشی در مدارس ، تقویت فعالیت های گروهی و ورزشی در مدارس ، جلب بیشتر مشارکت اولیاء و تقویت انجمن های اولیاء و مربیان در مدارس ، استفاده از کالای ایرانی ، حساب یکپارچه مدارس . برخی دیگر از برنامه های آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید از دیگر مواردی بود که توسط مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد به آنها اشاره شد.

در ادامه جلسه هر یک از مدیران مدارس به بیان نظرات و پیشنهادات و مشکلات مدارس خود پرداخته و مدیر ، معاونین و کارشناسان حوزه های مختلف آموزش و پرورش به آنها پاسخ دادند

در این جلسه همچنین از خدمات و تلاش های چندین ساله آقای کاظمیان به عنوان معاون آموزشی این مدیریت تقدیرشد.

آدرس کوتاه :