حداقل کردن حداکثر

افتتاح طرح همكاري خانه و مدرسه درنواحی یک و دو یزد

طرح همكاري خانه و مدرسه با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش در دبستان خديجه كبري (س) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباس دهقان" معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل در این مراسم گفت : مشارکت اجتماعی و حضور والدین در کنار دانش اموزان آن هم در مدارس باعث رشد ، شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و گسترش روابط  بین فردی در تمام مقاطع تحصیلی می باشد .

وی افزود: طرح همکاری خانه و مدرسه یکی از طرح های موفق در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که برای سومین سال پیاپی در استان یزد اجرا می گردد .

رئيس اداره مراقبت دربرابر آسيب هاي اجتماعي آموزش و پرورش استان نیز در ادامه هدف از اجراي اين طرح را ارتقاي انعطاف پذيري كودكان در مقابل عوامل خطر،توانمند سازي والدين جهت ايفاي هرچه بهتر نقش خود به عنوان اولين عامل پيشگيري اوليه، ايجاد عوامل محافظتي در برابر اختلالات مختلف رفتاري در دانش آموزان و بهبود توانايي خانواده ها براي گوش فرادادن به مسائل خانواده ها و برقراي ارتباط با آنها عنوان كرد.

"محمدعلي شايق" با بيان اينكه اين طرح در طی8 هفته به  مدت3 ساعت در دو مدرسه ابتدائي شهر يزد پيش بيني شده است افزود: از هر مدرسه دو كلاس و در  هركلاس براي حضور 8 خانواده برنامه ريزي شده و در اين طرح برنامه هاي آموزشي مختلفی براي والدين و هم براي دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان كرد: این طرح در قالب کار گروهی وآموزش  غير مستقيم خانواده ها از طريق يكسري فعاليت هاي جذاب و سرگرمي هاي كه مورد علاقه كودكان است اجرا می شود که باعث ايجاد شبكه اي از ارتباطات ميان خانواده ، مدرسه و كودكان كمك مي نماید.

شایق با اشاره به اینکه در این طرح کودکان هم سن وسال در ارتباط با یکدیگر قرار می گیرند تا از این طریق به حمایت از همدیگر بپردازندافزود: این طرح به دنبال تقویت روابط خانوادگی و ایجاد یک رابطه صمیمی بین اعضای خانواده است و می تواند آثار و نتایج ارزشمندی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشد.

 

آدرس کوتاه: