نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه توجیهی دانش آموزان و استادکاران اردوهای جهادی و طرح هجرت 3 در شهرستان اردكان برگزار شد

جلسه توجیهی دانش آموزان و استادکاران اردوهای جهادی و طرح هجرت 3 در شهرستان اردكان برگزار شد


 به منظور آغاز برنامه ی بهسازي، زيبا سازي و مقاوم سازی مدارس، جلسه ی توجیهی دانش آموزان و استادکاران اردوهای جهادی و طرح هجرت 3 با حضور مدیر، معاون پشتیبانی وکارشناس ساختمان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان اردکان طی این جلسه محمد فتاحی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی اردكان در سخنانی با اشاره به آیات و روایات به بیان اهمیت خدمت به مردم و همنوعان پرداخت و هدف از اجرای طرح هجرت 3 و اردوهای جهادی در سال  اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل را استفاده از توان و ظرفیت دانش آموزان برای کار در عرصه های بهسازي، زيبا سازي و مقاوم سازی مدارس برشمرد.
 فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی اردكان، برگزاری جلسات حلقه صالحین و نیز کلاس های فرهنگی و تربیتی و برنامه های جنبی و تفریحی در این طرح را ، برای دانش آموزان زمینه ساز ایجاد و تقویت روحیه تلاش ، نشاط و خودباوری در آن ها دانست و از دانش آموزان خواست تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرند .
 در ادامه محمد اشرفیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از دانش آموزان و استادکارانی که در سال گذشته در این طرح شرکت داشتند، هدف از اجرای طرح هجرت 3 و اردوهای جهادی را استفاده از توانایی و ظرفیت دانش آموزان برای آماده سازی فضاهای آموزشی شهرستان برشمرد و افزود : آینده از آن کسانی است که بتوانند علاوه بر درس خواندن، حرفه و شغلی را نیز یاد بگیرند و یا حداقل با مقدمات کار آشنایی داشته باشند. مزیت و برتری طرح هجرت 3 و اردوهای جهادی در این است که از مدیریت و همکاری آموزش و پرورش و بسیج استفاده می شود ، مزیت و برتری که در سایر شغل ها وکارهایی که برای دانش آموزان در نظر گرفته می شود، کمتر دیده شده است .
   محمد رضاپور معاونت پشتیبانی اداره آموزش و پرورش اردکان نیز از مسئولین طرح هجرت درخواست کرد تا از توان و ظرفیت دانش آموزان برای اجرای شایسته و بهتر این طرح استفاده نمایند و از دانش آموزان نیز درخواست کرد تا از حضور و مشارکت در این طرح بهره کافی را ببرند .
در پایان جلسه، حسین عرب زاده کارشناس ساختمان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان به تشریح عرصه های مختلف کاری در راستای اجرای طرح هجرت 3 پرداخت.