نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید مدیر آموزش و پرورش از سومین دوره ی آزمون المپیاد کشوری نجوم

بازدید مدیر آموزش و پرورش از سومین دوره ی آزمون المپیاد کشوری نجوم


مرحله پایانی المپیاد دانش‌آموزی نجوم کشوری در روزهای یکم تا سوم شهریورماه با مساعدت شیرزاد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در مدرسه 13 آبان روستای مزرعه نوی اردکان با حضور ۶۰ دانش پژوه علم نجوم از سراسر کشور برگزار شد.
این المپیاد که همه ساله در بین دانش آموزان متوسطه کشور برگزار می‌شود امسال هم برای سومین سال متوالی مراحل پایانی آن در مدرسه 13 آبان روستای مزرعه نوی شهرستان اردکان برگزار شد. ۶۰ دانش آموز که طی گذراندن آزمون زیر نظر باشگاه دانش پژوهان جوان کشور برگزیده شده بودند در طی دو روز در این روستا به رقابت با یکدیگر پرداختند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اردکان و بخشدار عقدا طی بازید از محل برگزاری و اسکان این المپیاد با مسئولین برگزار کننده و دانش پژوهان دیدار کردند.
اشرفیان  در طی این بازدید و دیدار با آقای مهندس کارگریان مسئول این المپیاد از مراحل مختلف این برنامه بازدید کرد.
شایان ذکر است پس ازمرحله عملی رصد و قرنطینه تعداد ده نفر از دانش پژوهان به مرحله نهایی مسابقات راه می یابند که پس از انتخاب پنج نفر از بهترینهای این مرحله به المپیاد و مسابقات جهانی راه خواهند یافت.
قرارگرفتن روستای مزرعه نو در عرض جغرافیایی متوسط و داشتن آسمان کاملاً تاریک ، شرایط رصدی بسیار خوبی را برای علاقه‌مندان به آسمان شب و همچنین برگزار کنندکان المپیاد نجوم فراهم کرده تا دانش پژوهان علم نجوم بتوانند با رصد و در بهترین شرایط مراحل پایانی المپیاد را برگزار کنند.